Jdi na obsah Jdi na menu
 


Shrnutí sezony 2006/2007 by BRUCE

24. 5. 2007


Shrnutí Sezóny 2006/07 – Tottenham Hotspur

 

ObrazekTottenham, stejně jako vloni opět skončil na 5. místě a vybojoval si tak znovu právo účasti v Pohárové Evropě. Položme si tedy  hned na úvod otázku, zda jsou obě tato „pátá“ místa „stejná“ – tzn.,. zda mají stejnou „hodnotu“.

 

Vloni Tottenham překvapil celou Anglii svým velkým herním progresem, Spurs byli ale  v pozici, kdy  neměli co ztratit, mohli jen překvapit – a nebýt neskutečně podělaného závěru, tak Tottenham  mohl být poprvé ve své historii účastníkem LM……na druhé straně je třeba přiznat, že se hráči mohli soustředit jen na ligu – z anglických pohárů vypadli hned v prvních kolech a do Pohárové Evropy se i díky porážce v posledním kole na Middlesbrough nekvalifikovali…..ligu si však neskutečně užívali a byli nejpříjemnějším zjevením loňského ročníku….a Anglie jim tleskala ve stoje….

 

Jak tomu bylo letos? Spurs se přes léto velmi kvalitně posílil - a to na místech, kde je tlačila bota…do útoku přišel Berbatov – hráč, o kterého Spurs vyhráli přestupovou „bitvu“ s MU, do středu hřiště pak přišla  jedna z největších „hvězd“ fotbalového MS – Zokora, levou stranu zálohy posílil Steed Malbranque – bohužel přišel vážně zraněný a do hry se tak dostal až někdy v listopadu,  obranu vyztužil nejlepší pravý obránce loňského ročníku PL – Pascall Chimbonda a talentovaný francouzský levý obránce Ekotto……takže by se dalo říci, že zbroj na novou sezónu byla ukuta velmi dobře……bohužel stala se věc, která se stát neměla…..v závěru přestupového období přišli Spurs o svůj základní stavební kámen – M. Carricka – hráče, kolem kterého chtěl M. Jol vybudovat „nový“ Tottenham…….a tato ztráta se ukázala pro novou sezónu klíčovou……

 

Více než půl roku trvalo, než se Spurs vyrovnali ze ztrátou Carricka, záloha bez něj nefungovala tak jak měla, nedocházelo k potřebnému propojení jednotlivých řad a ve středu hřiště pak chyběla Carrickova schopnost číst hru  a rozdělovat dlouhé přihrávky za obranu soupeře………Zokora se zpočátku dlouho hledal, navíc prodělal nepříjemnou infekci – malárie mu vzala hodně síly….T. Huddlestone zatím Carrickových kvalit nedosahuje…..má však potenciál být jednou lepší než Carrick……chce to ale  ještě nějaký čas…….

 

„Nová“ obrana se nějakou dobu také sehrávala – zvláště levá strana byla dlouho velmi problematická, vše však kompenzoval výbornými výkony Pascall Chimbonda, který se ukázal být mužem na svém místě – a přes počáteční nedůvěru mnohých yidos se stal základním stavebním kamenem obrany. Hru obrany silně poznamenala vlna zranění, kdy se v průběhu podzimu postupně zranili všichni obránci – včetně náhradníků…a často měl M. Jol k dispozici jen 3. zdravé obránce……nejvíce samozřejmě chyběl kapitán – Ledley King, který promarodil prakticky celou sezónu…..hra obrany tedy trpěla především vzájemnou nesehraností, špatnou komunikací a absencí klíčových hráčů….proto byla obranná činnost po celou sezónu naprosto „tragická“…..a Spurs musel, chtěl-li v zápase bodovat, dát vždy více branek než soupeř……což se naštěstí díky „svaté“ trojici v útoku i dařilo….a Hostpur tak bavil svým totálním útočným fotbalem Anglii……

 

V útočné fázi nejvíce vyčníval Dimitar Berbatov – který se také následně dostal do sestavy sezóny celé PL…..pro Yidos byl naprostým zjevením a velmi rychle si jej zamilovali, Berbatov je útočník, který na WHL dlouho chyběl – inteligentní striker se smrtícím zabijáckým instinktem, má výborný výběr místa, dokáže přesně a nebezpečně střílet z dálky, výborně hlavičkuje, zapojuje se do kombinací, dokáže situace předvídat – díky tomu se dostává do gólových příležitostí, navíc – dokáže si šanci i sám pro sebe připravit a v neposlední řadě je to hráč s charakterem …Berbatov ve spolupráci s kreativním Robbie Keanem vytvořil nejlepší útočné duo v PL, záda jim kvalitně po celou sezónu  kryl Jermain Defoe…………velkým zklamáním byly naopak výkony MIDA, který nenavázal na svou loňskou výbornou sezónu – a stal se tak velkým přestupovým zklamáním….

 

Jaká další pozitiva a negativa sezóna přinesla?

 

Z negativ bych určitě vypíchl velmi vážné zranění Terryho Dixona, což je hráč – odchovanec, který má potenciál srovnatelný s  Rooneym – o čemž svědčí např. fakt , že ve svých 17 letech a bez jediného ligového startu již nastupuje za irskou mužskou reprezentaci…..zranění je bohužel natolik vážné, že mu může ukončit kariéru…..

 

Nesmyslný zásah fašistické policie proti Yidos v Seville, proti kterému protestoval mimojiné i Blair u Evropského soudu v Bruselu………..o mnohém svědčí situace z  poločasu zápasu na WHL proti Man.City kdy  bylo 22 klubových stewardů, kteří cestovali jako doprovod s fans, veřejně odměněno speciální plaketou „za statečnost“, když s nasazením svého zdraví bránili Yidos před zlovůli zfanatizovaných  španělských fašistů…..

 
K negativům sezóny patří koneckonců i celý zápas v Seville – který rozhodla neuvěřitelně diletantsky odpískaná penalta…..

 

Pozitiva? Je jich překvapivě mnoho….

Spurs vyhrál soutěž fair play.

Spurs je klub, který přispívá nejvíce ze všech anglických klubů na charitativní účely – a to nenásilnou a kultivovanou formou, Charita je totiž dlouhodobě nedílnou součástí klubové strategie……..a já jen podotknu, že klub nemusí svou charitativní činnost vnucovat novinám k uveřejnění jako povinnou součást „balíčku“ – a to za právo na otištění rozhovoru se svým trenérem – tak jak to dělá jeden „nejmenovaný“ londonský klub s kořeny daleko na Čukotce……..v Anglii panuje přesvědčení, že o Charitě se nemluví, Charita se dělá…J

 

Podepsání dlouhodobých smluv se všemi klíčovými hráči!!!! Což je záruka pro koncepční klubovou práci a pro další progress.

 

Fans!

Nejlepší ligový Away support na výjezdech…...

Nejlepší ligová atmosféra je opět  na WHL ….

Kvalitní reprezentace PL v Pohárové Evropě, kde Spurs procházel bez ztráty jediného bodu až do onoho nešťastného čtvrtfinále v Seville…

V obou anglických pohárech došel Tottenham daleko a byl již na dohled finálovým kláním….bohužel z obou těsně před vrcholem velmi nešťastně vypadl – a to po vyrovnaných bojích se svými londonskými rivaly….

Prolomení ledů kolem rekonstrukce WHL – po létech sporů se konečně městské zastupitelstvo rozhoupalo a povolilo projekt rekonstrukce WHL. Spurs již vykoupil pozemky kolem stadiónu - a příští rok se již začne s s prvními stavebními úpravami – a to nejprve kolem stadiónu aby v konečné fázi mohla WHL pojmout přes 50 000 Yidos

 

Závěrečné resumé?

Tuto sezónu můžeme brát jako jedno velké nadechnutí před vstupem Tottenhamu mezi absolutní anglickou špičku…..because Giant Has Been Woken!............................

COYS!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

JO JO

(VanKory, 29. 5. 2007 22:58)

Spurs forever:-))

SPURS....

(Reaper, 25. 5. 2007 9:25)

Skvělý...Vystihl si to dokonale...Příště zas:)

okay

(webmaster, 24. 5. 2007 20:31)

dobře, budu si to pamatovat :-))

to webik

(bruce, 24. 5. 2007 20:21)

rádo se stalo....a za rok zase něco napíšu...:-)))
COYS!